0 товарів
на 0 грн

Корисні поради

Що таке дводіапазонні роутери та навіщо вони потрібні?

Ми звикли, що, чим більше різних "фішок" підтримує пристрій, тим краще, і нам однозначно підходить. Справді, наявність якоїсь функції - не її відсутність: знадобиться не зараз, то потім.

Приблизно такі думки відвідують покупців, які роблять вибір між Wi-Fi роутером, що підтримує частоту 2.4 ГГц, та роутером, який може працювати ще й на частоті 5 ГГц. З кожним роком таких моделей стає більше, тому добре знати, чим відрізняються дводіапазонні роутери від інших, і кому вони потрібні. Адже, крім приємної наявності додаткової опції, такі девайси ще й дорожчі, а для багатьох громадян це цілком обґрунтовано має значення.

Що дає частота 5 ГГц роутеру та користувачу

Насправді все досить просто. Роутер "Dual-Band" - саме так ще називають пристрої, які працюють відразу на обох частотах - роздає Wi-Fi не на одній, вже завантаженій, частоті 2.4 ГГц, а відразу на двох. Тобто, він має як би страхову лінію, яка гарантує Вам нормальне з'єднання в ті моменти, коли ресурси основної частоти вже зовсім розібрані іншими користувачами. Тобто це насправді величезна перевага. Тому фахівці радять по можливості купувати саме такі роутери, оскільки за ними майбутнє. Але, якщо Вам необхідно заощадити, то не виключено, що відсутність такої функції, як робота на частоті 5 ГГц, буде доречною. Хоча при виборі гаджета за бюджетною ціною рекомендується оцінювати не один параметр, а комплекс параметрів, причому орієнтуватися на свої потреби в цілом.

Отже, що на практиці дає користувачеві наявність додаткової частоти? Звичайно ж, перш за все це дає можливість роутеру працювати з більшою швидкістю. Тобто швидкість Wi-Fi буде вищою. Це відбувається ще й тому, що на 5 ГГц працюють такі сучасні стандарти як 802.11n та 802.11ac. Про підтримку стандартів можна дізнатися в процесі консультації при виборі роутера, оскільки ця інформація не завжди знаходиться в описі та характеристиках. Проте якщо це важливо для Вас, то обов'язково слід знати заздалегідь, що, власне, Ви купуєте.

Як підключатися до дводіапазонного роутера
Слід зазначити, що, намагаючись підключитися до дводіапазонного роутера зі смартфона, планшета або ноутбука, Ви бачитимете не одну мережу (доступну саме Вам для введення пароля та подальшої роботи), а дві. У цьому, як кажуть, і корисна сіль ситуації. Щоб отримати всі переваги, про які ми говорили вище, підключайтеся до мережі на частоті 5 ГГц. Але для цього, як Ви вже, напевно, здогадалися, і пристрої, що підключаються, повинні підтримувати роботу на двох частотах. Підтримують чи ні, зрозуміти дуже просто: якщо, припустимо смартфон, не підтримує новітню технологію, то він бачитиме лише одну частоту: 2.4 ГГц, до неї і підключиться, якщо вона буде досить вільна. При цьому, звичайно, швидкість роботи з Wi-Fi буде нижчою, ніж могла бути при підключенні на частоті 5 ГГц.

Є, втім, ще дещо. Для того, щоб вивести на новий рівень роботу ноутбука або стаціонарного комп'ютера (якщо раптом у Вас сучасний роутер, а пристрої немає), можна підключити до комп'ютера або ноутбука Wi-Fi приймач з підтримкою Dual-Band технології. Тоді вдасться помирити покоління "батьків і дітей" і отримати чудовий результат, про який Ви мріяли - більш високу швидкість та відсутність перешкод на частоті 5 ГГц.

Якщо Ви хочете стати щасливим володарем сучасного дводіапазонного 4G роутера, але поки що не вирішили, який Вам потрібен, зателефонуйте до LTE-MARKET, ми підкажемо Вам все, що необхідно, виберемо для Вас роутер і дамо його протестувати безкоштовно.